Stanie się tak, bo umowa przewiduje sumowanie okresów ubezpieczenia w obu państwach. Da ona osobom pracującym w Polsce i USA możliwość uzyskania częściowych emerytur i rent z jednego lub z obydwu państw.
Jak ocenia gazeta, z umowy polsko-amerykańskiej skorzysta 30 tysięcy Polaków. Prawdopodobnie pod koniec roku zacznie obowiązywać umowa z Kanadą, która przewiduje rozwiązania bardzo podobne do zawartych w umowie z USA - pisze "Gazeta Prawna".