RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Żołnierze walczą ze śniegiem w Austrii

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z powodu obfitych opadów śniegu na północy Austrii tamtejsze władze do walki z żywiołem zaangażowały wojsko. Ośmiuset żołnierzy wraz z lokalnymi służbami od rana odśnieża nieprzejezdne drogi.

Zamiecie śnieżne spowodowały chaos w miastach; są spore kłopoty z transportem. W północnej Austrii zamkniętych jest wiele szkół, a na zachodzie, w Tyrolu, władze ostrzegają przed rosnącym zagrożeniem lawinowym.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: