Główne uroczystości obchodów rocznicy zaplanowano na dziś. Chcą je jednak zbojkotować weterani powstania, opozycyjny Fidesz zapowiedział natomiast, że zorganizuje swoje uroczystości.
Wczoraj w pałacu prezydenckim Laszlo Solyom i premier Ferenc Gyurcsany wręczali ordery z okazji rocznicy. Nie obyło się bez incydentów - niektórzy odznaczeni w ogóle zignorowali szefa rządu, inni nie podali mu ręki.
Protest przeciwko Gyurcsanemu trwa prawie miesiąc. Wszystko zaczęło się o taśm z nagraniem, w którym premier radzi partyjnym kolegom, żeby kłamali, byleby tylko utrzymać się przy władzy.