RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zniszczony chodnik w kopalni "Bielszowice"

Autor: Publikacja: Środa, 7 października (15:18) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Poważne zniszczenia po poniedzialkowym wstrząsie w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Dwadzieścia metrów podziemnego chodnika praktycznie przestało istnieć. Wydobycie w tym rejonie wstrzymano do odwołania. Po południu w kopalni zakończyła się wizja lokalna.

Ranni w wypadku górnicy nadal leżą w szpitalach. Mają liczne złamania. Stan dwóch jest poważny, ale stabilny.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: