RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Znaleziono historyczną tablicę ze Zgorzelca

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Odnalazła się dwustukilogramowa tablica upamiętniająca podpisanie Układu Zgorzeleckiego. Znaleziono ją w lesie w okolicach Zgorzelca. Policja wciąż szuka złodziei.

Tablica zniknęła ze ściany Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu pod koniec grudnia. Była pamiątką podpisania w 1950 Układu Zgorzeleckiego, potwierdzającego postanowienia o przebiegu zachodniej granicy Polski na Odrze i Nysie Łużyckiej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: