Nikt nie wie jednak, kiedy obwodnica powstanie. Żeby padła jakaś data, dzisiaj jeżdżą przez miasto składy ponad 30-tonowe, trzęsą naszą unikalną, szwajcarską architekturą - mówi reporterowi RMF FM burmistrz Nałęczowa Andrzej Ćwiek:
Utrata statusu uzdrowiska to praktycznie koniec sanatoriów. One nie będą mogły podopisywać umów z NFZ. Niektóre sanatoria po prostu padną - twierdzi wicedyrektor sanatorium „Nałęczów” Andrzej Kozłowski:
Teraz ruch należy do władz województwa, które lubią się chwalić Nałęczowem jako perełką Lubelszczyzny. Oby miały się tylko czym pochwalić za pięć, czy dziesięć lat.