RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Złoty Kask dla Roberta Kubicy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Robert Kubica został uhonorowany Złotym Kaskiem- nagrodą tygodnika "Autosprint". Polak, kierowca zespołu Formuły 1 Renault, został uznany za najbardziej walecznego zawodnika sezonu 2010. Uroczysta gala odbyła się w Bolonii, w tym roku bez udziału publiczności.

Wśród 35 nagrodzonych zawodników dyscyplin motorowych, znaleźli się m.in. Włosi Luca Badoer, od 2000 roku kierowca testowy teamu Ferrari, za całokształt kariery sportowej, mistrz świata serii GT 1 Andrea Bertolini oraz Paolo Andreucci, czołowy europejski kierowca rajdowy w latach 90.

W trakcie uroczystości połączono się telefonicznie z Hiszpanem Fernando Alonso (Ferrari), który złożył Kubicy gratulacje. Polak opowiadał o przebiegu swojej kariery oraz o drugiej, obok wyścigów pasji, jaką są rajdy.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: