RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Złotka" pokonały Koreę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata. "Złotka" pokonały w Tokio Koreę 3:2 w spotkaniu grupy A; wczoraj Polki wygrały 3:1 z Kenią.

Zwycięstwo nad Koreą Południową otworzyło polskim siatkarkom szeroko drzwi do pierwszego miejsca w grupie i praktycznie dało awans do drugiej rundy.

W przypadku kwalifikacji, Polska trafi m.in. na Serbię i Czarnogórę, która doskonale wystartowała; w dwóch pierwszych meczach miała bardzo silne rywalki.

Po wczorajszej wygranej z obrończyniami tytułu Włoszkami 3:1, dziś siatkarki z Bałkanów pokonały w takim samym stosunku inne kandydatki do medali, Kubę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: