RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Złość często towarzyszy Brytyjczykom

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kto najczęściej złości się w Europie? Najrzadziej robią to Duńczycy, bo raz na 10 dni. Co ciekawe, najczęściej wściekłość ogarnia uważanych za mistrzów dystansu Brytyjczyków. Mieszkańcy Wysp wściekają się średnio aż 4 razy dziennie.

Brytyjczycy złoszczą się z tych samych powodów, co inne narodowości. Z tą różnicą, że robią to najczęściej. Mnie wyjątkowo denerwuje nasz kochany premier Gordon Brown. Dlatego, że nieudolnie walczy z recesją - mówi jeden z mieszkańców Londynu. Mnie martwi to, że coraz więcej wokół przemocy, że ludzie zabijają się bez powodu - przekonuje drugi.

Brytyjczycy wściekają się także w bardziej prozaicznych sytuacjach. Np. dlatego, że ktoś nie stoi porządnie w kolejce, albo pcha się do autobusu. Denerwują ich również ciągłe sugestie, że jako naród są flegmatyczni i że podchodzą do życia z rezerwą.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: