RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zimowe burze w Stanach Zjednoczonych

Publikacja: Niedziela, 19 lutego (07:31) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tysiące ludzi nie ma prądu, ponieważ wichury pozrywały kilometry linii energetycznych – to zimowa rzeczywistość na północnym-wschodzie Stanów Zjednoczonych. Burze przyniosły tam wichry wiejące z prędkością ponad 120 kilometrów na godzinę.

Są także ofiary śmiertelne – zginęły 4 osoby. W stanie Nowy Jork przywracanie dostaw prądu potrwa najprawdopodobniej do jutra. W wielu rejonach, gdzie wichury wyrządziły najwięcej szkód, otwarte zostały przytułki Czerwonego Krzyża.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: