RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zimne kaloryfery w trzech krakowskich kamienicach

Publikacja: Wtorek, 3 lutego (18:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy kamienice w centrum Krakowa nie mają ogrzewania. Od ponad doby marznie w nich kilkadziesiąt rodzin. Ciepłą wodę odciął właściciel działki, na której znajduje się węzeł ciepłowniczy. W ten sposób próbuje zmusić krakowski MPEC do usunięcia rury. Na konflikcie cierpią mieszkańcy.

Jest zimno. Okna są pozamykane, ale to już drugą dobę trwa, więc wyziębło mieszkanie. Mam dziecko w domu chore, przeziębione - mówią zmarznięci mieszkańcy reporterowi RMF FM Maciejowi Grzybowi:

Według naszych informacji policja odszukała już właściciela działki a pracownicy MPEC-u odkręcają, zakręcony wcześniej zawór z ciepłą wodą. Nie wykluczone, że sprawą zainteresuje się prokuratura.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: