RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ziemia - planeta slumsów

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już w przyszłym roku, po raz pierwszy w historii ponad połowa ludzi na Ziemi będzie mieszkać w miastach – wynika z najnowszego raportu ONZ.

Do roku 2030 liczba mieszkańców miast się podwoi, a to - jak ostrzegają eksperci ONZ - doprowadzi do tworzenia się takich slumsów jak te w Sao Paulo w Brazylii, które są jednymi z największych na świecie.

Ubogie dzielnice będą zamieszkiwać ludzie młodzi, bezrobotni i bardzo podatni na wpływy fundamentalistów; to także królestwo handlarzy narkotyków.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: