RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zgubił iPhone’a … więc popełnił samobójstwo

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W chińskiej fabryce produkującej iPhone’y pracownik popełnił samobójstwo, ponieważ zgubił jeden z szesnastu prototypów nowego modelu telefonu – powiedział przedstawiciel firmy ,,Apple Inc." Foxconn Technology Group to główni producenci chińskiej technologii komórkowej.

25-letni inżynier Sun Danyong pracował w firmie, która produkowała artykuły dla Apple. 13 lipca zgłosił swoim szefom zaginięcie prototypu nowego telefonu a trzy dni później skoczył z dwunastego piętra wieżowca, w którym mieszkał.

Firma w której pracował słynie z rygorystycznego przestrzegania tajemnic służbowych, zwłaszcza wobec nowych produktów. Spekuluje się, iż młody pracownik został aresztowany i torturowany. Jego mieszkanie przeszukali nielegalnie inni pracownicy.

Kondycja psychiczna pracowników Faxconna jest na bardzo niskim poziomie. Nie potrafią sobie radzić ze stresem – przyznał dyrektor Li Jinming.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: