Zginęło srebro o wartości 600 tys. złotych
Publikacja: Środa, 4 stycznia (13:00)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Srebro, o wartości 600 tysięcy złotych i wadze ponad 240 kilogramów, zginęło z częstochowskich zakładów przemysłowych. Brak trzech arkuszy blachy z czystego srebra zauważono 21 grudnia.
Złodzieje zerwali kłódki i plomby ze skrzyń, w których przetrzymywano kruszec i założyli ponownie nowe, stwarzając pozory istnienia zabezpieczeń w nienaruszonym stanie.
Policja sprawdza okoliczności zdarzenia oraz apeluje o kontakt do osób, które mogą posiadać informacje o próbach sprzedaży srebra.