Młodzi ludzie mówią, że staż to świetna szansa na zdobycie wykształcenia. A tego wymaga niemal każdy pracodawca. - Jakie wykształcenie ma człowiek tuż po studiach? Żadne - mówi jedna ze stażystek.
Tej szansy pozbawione są jednak osoby niepełnosprawne. Staże nie przysługują bowiem osobom pobierającym jakiekolwiek świadczenia – w ich przypadku zwykle jest to nieco ponad 400 złotych. Trudno się z tego utrzymać, ale i dla urzędu jest to jakiś dochód.
Dlatego niepełnosprawni stanowią zaledwie promil wszystkich stażystów. Pozostaje pytanie, jak to się ma do licznych kampanii społecznych na rzecz zatrudniania właśnie osób nie w pełni sprawnych.