Kamienica jest wyłączona z użytku z powodu złego stanu technicznego; budynek jest bardzo stary. Ale mimo to w kamienicy nielegalnie mieszkają ludzie. W styczniu w kamienicy dwukrotnie wybuchał pożar.
Wg strażaków do zawalenia dachu najprawdopodobniej przyczyniły się ostatnie pożary i woda ze stopniałego śniegu.