Jeśli w walce z rondem dają za wygraną instruktorzy WORD-u, to nie jest dobrze. Dlatego bydgoski WORD zorganizował spotkanie z drogowcami, na którym wyłożył propozycje zmian oznakowania m.in. Ronda Bernardyńskiego. Co ciekawe, oznakowanie poziome na jezdni, którego brakuje instruktorom, kiedyś było, ale zostało zlikwidowane, by… zmniejszyć liczbę wypadków. Rzeczywiście, wypadków jest mniej, natomiast wszelkich innych zdarzeń jest o wiele więcej - mówią instruktorzy reporterowi RMF FM:
Bydgoski zarząd Dróg Miejskich obiecał, że propozycjom WORD-u się przyjrzy. W międzyczasie okoliczni mieszkańcy mogą obserwować kolejne stłuczki.