RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zaległe dyplomy na UJ. Zawiniły sekretarki

Publikacja: Środa, 18 listopada (15:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Będą kary i zwolnienia w sekretariacie studenckim Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukaranych zostanie pięć pracownic, odpowiedzialnych za opóźnienia w wydawaniu dyplomów. Po tym jak reporterzy RMF FM ujawnili, że absolwenci wydziału muszą czekać ponad rok na wydanie dokumentów, wszczęto wewnętrzne dochodzenie. Potwierdziło ono skargi byłych studentów.

Kontrola wykazała, że sekretarki nie reagowały na prośby absolwentów i traktowały ich jak zło konieczne. Sam dziekan wydziału, Jacek Ostaszewski, został lekceważąco potraktowany przez pracownice sekretariatu, które kłamały, mówiąc, że nie ma żadnych zaległości. Domyślam się, że to był taki trup w szafie. Wietrzymy szafę, mówiąc krótko - mówi:

Wydawanie zaległych dyplomów ma potrwać nie dłużej niż do końca listopada.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: