Powstaje więc pytanie, czy podobnie jak w czasie upałów także zimą nie można byłoby wprowadzić zakazu jazdy tirów. Ale jak tłumaczy wicedyrektor Joanna Bajor z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nie można, bo nie ma odpowiednich przepisów.
Będziemy się dopominać, aby czasowe zakazy wprowadzić także zimą. Na razie jednak – jak dodaje - drogowcy muszą korzystać z innych instrumentów. Możemy tylko i wyłącznie apelować do kierowców, aby się zastanawiali, w jakim stanie jest samochód, którym wyjeżdżają na trasy.
Tyle tylko że zachowanie kierowców i wczoraj, i dzisiaj pokazuje, jakie znaczenie mają dla nich takie apele.