Bez różnicy czy w nowym budynku, czy w zabytkowej kamienicy, apteka musi mieć minimum 13 pomieszczeń – tak stanowi prawo. Wszystkie apteki muszą mieć też pokój do przygotowywania leków. Wyjściem z sytuacji jest laboratorium, które zajmowałoby się wykonywaniem leków recepturowych w dzielnicy - podpowiada rzecznik Łódzkiej Izby Aptekarskiej.
Aptekarze z całej Polski czekają teraz na odpowiedź z Ministerstwa Zdrowia czy wszystkie apteki należy mierzyć jedną miarą. Jeśli takiej odpowiedzi nie będzie, to tylko w samej Łodzi zagrożonych może być 30 procent aptek.