RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ząbkowice Śląskie bez wody

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Blisko 20 tys. mieszkańców Ząbkowic Śląskich i okolicznych wsi nie ma wody pitnej. Powód? Jedno z ujęć wody zostało zamknięte. Sanepid stwierdził bowiem przekroczone normy dla dwóch związków chemicznych tj. trichloroetenu i tetrachloroetenu.

Woda w kranach jest niezdatna do picia, można jej używać tylko do celów gospodarczych i higienicznych. Woda pitna będzie dostarczana beczkowozami.

Na razie nie wiadomo jak doszło do skażenia. Sprawą zajmuje się inspektor ochrony środowiska.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: