RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zaakceptowano projekty tablic poświęconych ofiarom katastrofy

Publikacja: Czwartek, 8 lipca (12:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Była to ostatnia decyzja Bronisława Komorowskiego jako marszałka Sejmu. W Warszawie Prezydium Sejmu zaakceptowało dziś projekty dwóch tablic upamiętniających ofiary smoleńskiej katastrofy.

Obie tablice będą jasnego koloru. Jedna upamiętni marszałka Sejmu III kadencji Macieja Płażyńskiego, druga zostanie poświęcona pamięci 18 posłów i senatorów. W jej centralnym punkcie wkomponowane będzie ocalałe z katastrofy godło, które ozdabiało salonik prezydencki na pokładzie Tu-154.

Wokół godła znajdą się wymienione w kolejności alfabetycznej nazwiska parlamentarzystów, którzy zginęli pod Smoleńskiem.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: