Na ten cel zebrano już ponad 500 tysięcy złotych. Sposoby na zdobywanie pieniędzy są dwa: pierwszy to sms-y wysyłane w czasie telewizyjnych programów. Drugi to specjalne produkty oferowane w sieci marketów. Znajduje się na nich logo w kształcie serca z czerwoną kropeczką, z tekstem "Z sercem dla serca - mówi Małgorzata Wende z zabrzańskiej fundacji:
Do sprzedaży wybierano tylko produkty bezpieczne dla zdrowia.