Dodajmy, że dziś władze Ukrainy poleciły zakładom przemysłowym ograniczenie zużycia gazu. Wprowadzenie ograniczeń związane jest z koniecznością zapewnienia ciągłości przesyłania rosyjskiego gazu na zachód Europy przez terytorium Ukrainy - poinformował resort energetyki w Kijowie.
Z Rosji płynie więcej gazu
Rosyjski Gazprom uspokaja europejskich klientów; po południu poinformował, że zwiększył ilość gazu przesyłanego gazociągiem biegnącym przez Białoruś, a w ten sposób zrekompensować straty ponoszone na magistrali ukraińskiej.