RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z Rosji płynie więcej gazu

Publikacja: Wtorek, 24 stycznia (16:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjski Gazprom uspokaja europejskich klientów; po południu poinformował, że zwiększył ilość gazu przesyłanego gazociągiem biegnącym przez Białoruś, a w ten sposób zrekompensować straty ponoszone na magistrali ukraińskiej.

Wczoraj Gazprom oskarżył Ukrainę o pobieranie z gazociągu większej ilości gazu niż przewidują to uzgodnione kontrakty.

Dodajmy, że dziś władze Ukrainy poleciły zakładom przemysłowym ograniczenie zużycia gazu. Wprowadzenie ograniczeń związane jest z koniecznością zapewnienia ciągłości przesyłania rosyjskiego gazu na zachód Europy przez terytorium Ukrainy - poinformował resort energetyki w Kijowie.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: