RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z dzieckiem do pracy

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Być może już wkrótce pracujący rodzice obejdą się bez opiekunek dla dzieci. Ministerstwo Pracy chce przekonać firmy do tworzenia przyzakładowych żłobków. Obiecuje im większy odpis na fundusz świadczeń socjalnych - informuje "Gazeta Wyborcza

Dziś w przeciętnej polskiej firmie na każdego etatowego pracownika odprowadzane jest rocznie na ten fundusz ok. 1000 zł (37,5 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia krajowego). Fundusz nie jest opodatkowany.

Ministerstwo proponuje firmom możliwość zwiększenia odpisu. Duże firmy zatrudniające powyżej tysiąca pracowników będą mogły odpisać 42,5 proc. Najmniejsze, poniżej 150 osób, nawet 62,5 proc.

Firmowy żłobek mógłby przyciągnąć tych, którzy wahają się nad wyborem pracodawcy.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: