RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wyspy Kanaryjskie w ogniu

Autor: Publikacja: Niedziela, 2 sierpnia (09:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około czterech tysięcy mieszkańców wyspy La Palma, należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich, ewakuowano z powodu pożaru lasów. Ogień szaleje na wzgórzach na południowy wschód od nieczynnego wulkanu San Antonio.

W gaszeniu pożaru, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę w pobliżu miejscowości Mazo i Fuencaliente, uczestniczą wszystkie jednostki strażackie z wyspy, a także wojskowa jednostka ratownicza z pobliskiej Teneryfy, w tym dwa samoloty hiszpańskiego lotnictwa.

La Palma jest najbardziej zalesioną i najmniej rozwiniętą gospodarczo wyspą w archipelagu. To właśnie ją, pod jej lokalną nazwą, opisała gwiazda pop Madonna w piosence "La Isla Bonita".

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: