53-letni kierowca będzie musiał wypłacić nastolatkom z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego nawiązkę w kwotach od 1 do 5 tys. zł oraz zapłacić 1000 zł grzywny. Mężczyzna nie będzie mógł prowadzić pojazdów przez dwa lata.
Podczas śledztwa ustalono, że przemęczony kierowca stracił orientację i czołowo uderzył swoim polonezem w grupę kolarzy. W miejscu wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania. Bezpośrednio po zdarzeniu Ignacy K. usiłował popełnić samobójstwo.
Kierowcę oskarżono o nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. Groziła mu kara do 12 lat więzienia.