Zawada w 1957 roku wraz ze Zdzisławem Kozłowskim i Jerzym Wehrem wziął udział w ekspedycji do Wietnamu zorganizowanej przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Jej celem było zdobycie najwyższego szczytu Indochin - Phan-Si-Pan.
Wystawa towarzyszy trzeciej edycji Festiwalu Filmowego "Kino w pięciu smakach", który zaczyna się dziś w Warszawie.