Jak poinformował Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, to samochód osobowy uderzył w busa. Dodał, że najprawdopodobniej przed autem osobowym jechał samochód ciężarowy z naczepą, z której spadł jakiś element. Kierowca auta osobowego chciał ominąć ów element i uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka busa.
Zaporowski dodał, że wszystko wskazuje na to, iż obrażenia rannych nie są zbyt poważne, bo nie wzywano śmigłowca ratunkowego.