Do szpitala trafił kierowca autobusu. W pojeździe nie było pasażerów. Na skutek uderzenia lokomotywa i pierwszy wagon pociągu wypadły z torów. Nikt z 300 pasażerów pociągu nie doznał obrażeń.
Trasa kolejowa Elbląg-Olsztyn po wypadku została zamknięta, organizowana jest komunikacja zastępcza dla pasażerów pociągu.
Z kolei z powodu pijanego nastawniczego był zablokowany ruch na przejeździe kolejowym w Sokółce na Podlasiu. Mężczyzna zasnął w budce dróżniczej. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.