Ratownicy TOPR opatrzyli turystkę na miejscu i przetransportowali do zakopiańskiego szpitala.
To już kolejny bardzo podobny wypadek tego lata pod Rysami. Turyści wybierają bowiem bardzo często trasę zimową, która wiedzie przez śniegi i najczęściej w wyniku poślizgnięcia spadają, doznając poważnych obrażeń. Tym razem turystka miała raki, ale założyła je po raz pierwszy na nogi i prawdopodobnie potknęła się z braku doświadczenia.
Ratownicy apelują, by turyści omijali niebezpieczne płaty śniegu i wchodzili na najwyższą górę Polski wyłącznie oznaczonym szlakiem letnim.