Wyniki cząstkowe: Tylko jeden sejmik w rękach PiS
Publikacja: Poniedziałek, 22 listopada (06:35)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Tylko jeden sejmik wojewódzki - na Podkarpaciu - zdobyło w wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość. To najnowsze, choć wciąż cząstkowe wyniki głosowania, podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
W Świętokrzyskiem, po podliczeniu jednej piątej głosów, na prowadzeniu jest PSL. Ludowcy, co ciekawe, wygrywają też w sejmiku mazowieckim, ale tam podliczono dopiero 7 procent głosów.
Pozostałe sejmiki wojewódzkie na razie w rękach Platformy Obywatelskiej.