Marcin Adamczyk oświadczył, że jako prezydent Olsztyna będzie w pierwszej kolejności zabiegał o inwestorów, którzy będą tworzyć nowe miejsca pracy. Chce także poprawić infrastrukturę sportową. Stawia także na szerokie konsultacje społeczne i dialog z mieszkańcami Olsztyna.
Myślę, że wszystkie cele strategiczne miasta, wszystkie najważniejsze inwestycje które na lata zmieniają oblicze tego miasta, w tym także obecna budowa linii tramwajowych, powinny być konsultowane z mieszkańcami, choćby w formie referendum- mówił kandydat. Podkreślił, że PSL wystawiając listę kandydatów do rady miasta, liczy na to, że zdobędzie tyle mandatów w miejskim samorządzie, że będzie mógł utworzyć klub. Liczymy, że uda nam się zdobyć większość w radzie, by rządzić samodzielnie. Nie jest to łatwe zadanie, ale nie niemożliwe - ocenił.
(mn)