Lider Polski Razem Jarosław Gowin podkreślił, iż ceni prezydenta Radomia za to, że potrafi w swoich działaniach "kierować się nie logiką sporu partyjnego, tylko interesem mieszkańców i dobrem miasta". W samorządach nie ma miejsca na partyjniactwo, na ideologię. W samorządach chodzi o to by oddawać je w ręce dobrych gospodarzy - wyjaśniał.
O fotel prezydenta Radomia ma się ubiegać ośmioro kandydatów. PO wystawiło posła Radosława Witkowskiego, PSL - wiceprezydenta miasta Krzysztofa Ferensztajna, Kongres Nowej Prawicy - przedsiębiorcę Roberta Dębickiego. Kandydują też: popierany przez SLD b. dyrektor jednej ze szkół ponadpodstawowych w Radomiu Wojciech Bernat, posłanka niezrzeszona Marzena Wróbel (Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel), przedsiębiorca Krystyna Suszyńska (KW Stowarzyszenia Wolny Radom) oraz Paweł Stępień z KWW "W Trosce o Radom".
(mn)