Działka jest bardzo atrakcyjnie położona, w centrum miasta – tuz nad Odrą… ale zaważyła historia tego miejsca. Budynki, w których do niedawna przebywali chorzy, nie są wcale łatwe do zagospodarowania. Inwestorów odstrasza przede wszystkim konieczność sterylizacji obiektu. Stąd decyzja by budynki zrównać z ziemią. Podzieliła ona zresztą mieszkańców Wrocławia:
Po wyburzeniu budynków, działka, według szacunków, zyska na wartości nawet 30 milionów złotych. Miasto wystawi ją na sprzedaż za 150 milionów. Te pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowego szpitala we Wrocławiu.