Reporterka RMF FM rozmawiała z osobami, które zgromadziły się na dworcu:
Do jednego z wagonów można przynosić pamiątki, zdjęcia, dokumenty i skanować je na miejscu. Wolontariusze nagrywają wspomnienia pierwszych Wrocławian. Materiały zebrane w czasie tej historycznej podróży wejdą w skład zbiorów organizowanego właśnie Muzeum Ziem Zachodnich.