Wypadek zdarzył się, gdy wyrównywano poziomy wody na Śluzie Mieszczańskiej. Przewróciło się tam około 20 dwuosobowych kajaków uczestniczących w spływie dookoła miasta.W wodzie znalazło się ok. 40 osób. Skończyła się już akcja ratownicza. Strażakom udało się wszystkich wydobyć z wody. Na wszelki wypadek, by mieć stuprocentową pewność, że nikt nie zatonął, strażacy podjęli decyzję o spuszczeniu wody ze śluzy.
Reporter RMF FM, Michał Szpak rozmawial z uczestnikami spływu.
Nadzorca będzie się musiał liczyć z zarzutem narażenia wielu osób na utratę zdrowia, a nawet życia.