RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: 72-letnia matka oddała nerkę synowi

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

We wrocławskiej klinice Chirurgii Naczyniowej Akademii Medycznej we Wrocławiu lekarze przeszczepili nerkę matki - synowi. Już sam przeszczep od żywego dawcy należy do rzadkości, a ten był wyjątkowy jeszcze z innego powodu. Nerkę swojemu dziecku oddała 72-letnia Mirosława Dybowska. To najstarsza dawczyni na Dolnym Śląsku.

Pacjenci czują się dobrze. Pani Mirosława już wróciła do domu, jej syn jeszcze kilka dni musi zostać w szpitalu.

Zabieg z powodzeniem przeprowadził profesor Dariusz Patrzałek. O zabiegu i towarzyszących temu emocjach z lekarzem rozmawiała reporterka RMF FM Barbara Zielińska:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: