RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocław: 18 oskarżonych w operacji „Gmach”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

18 osób oskarżyła wrocławska prokuratura o nieprawidłowości przy inwestycjach na Uniwersytecie Wrocławskim. Chodzi m.in. o przetarg na budowę biblioteki głównej. Miały one być ustawiane przez Cezarego T., pełnomocnika rektora uniwersytetu.

Za zwycięstwo w przetargu kielecka firma Mitex miała zapłacić 800 tys. złotych, opolska Jedynka – 500 tys. zł, a firma Erbud 300 tys. złotych. Prokuratura oskarżyła m.in. 5 pracowników uczelni, w tym byłego prorektora ds. ogólnych i byłego dyrektora ds. administracyjnych uniwersytetu.

Zarzuty postawiono także byłym szefom Mitexu, opolskiej Jedynki i Erbudu. 9 z oskarżonych chcą dobrowolnie poddać się karze – proponują od 7 miesięcy do 4 lat więzienia w zawieszeniu i grzywnę o łącznej wartości ponad 2 mln złotych. Pozostałych oskarżonych czeka proces.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: