W okolicach Starego Miasta w Warszawie pieniądze zbierają wolontariusze WOŚP, a tym, którzy zdecydują się wrzucić coś do puszki, rozdają charakterystyczne orkiestrowe serduszka, tym razem jednak nie czerwone, a niebieskie. Myślimy o przyszłości. Bardzo dużo organizacji pozarządowych wspaniale zareagowało, pomagało powodzianom, wspaniale zareagowały służby ratunkowe. My postanowiliśmy zrobić to, co umiemy najlepiej, czyli zorganizować zbiórkę na zakup sprzętu. Sprzęt trafi głównie do zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, czyli ludzi, którzy wiedzą, co z nim robić, jak go używać - mówił szef WOŚP Jurek Owsiak.
W całej Polsce, we wszystkich miastach powiatowych i wojewódzkich, działają punkty, w których WOŚP zbiera pieniądze od godzin porannych do godz. 19.