RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wojna o pieniądze za tablice

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szef Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Urzędu Miasta Łodzi chce wezwać ministra transportu do zapłaty 200 tys. zł – pisze „Dziennik Łódzki”. Tyle stracił magistrat w związku z ministerialnym rozporządzeniem, wprowadzającym unijne tablice rejestracyjne.

Urzędy w całym kraju dostały na wymianę zaledwie 12 dni. A wiele z nich miało zapasy starych tablic. Łódzki urząd miał kilka tysięcy tablic, które kosztowały właśnie 200 tysięcy złotych. Te tablice poszły na złom.

Już w kwietniu Bogusław Hawryś mówił nam. To są pieniądze, które ja wydałem, ale z kasy mieszkańców miasta Łodzi - mówił.

Jakie są szanse na odzyskanie tych pieniędzy? Na razie łódzki urząd nie znalazł podstawy prawnej, żeby zmusić ministerstwo do zapłaty. Wniosek w tej sprawie trafi jednak w najbliższych dniach na biurko ministra Jerzego Polaczka.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: