RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wódz Korei Północnej odwiedzi Chiny

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kim Dzong Il w przyszłym tygodniu na odwiedzić Chiny. Północnokoreański przywódca został zaproszony do Pekinu na „pilne rozmowy” związane z doniesieniami o przygotowaniach Korei Północnej do podziemnych testów atomowych.

Niedawno Korea Południowa baczniej monitoruje aktywność nuklearną sąsiadów z północy. Wcześniej pojawiły się bowiem doniesienia, że Phenian może przygotowywać się do przeprowadzenia podziemnego testu nuklearnego.

Napięcie wokół Korei Północnej i jej programu zbrojeń gwałtownie wzrosło po przeprowadzeniu przez Phenian na początku ubiegłego miesiąca testów rakietowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: