RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

„Wódka bez kaca” to chwyt marketingowy

Publikacja: Piątek, 2 października (19:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W moskiewskich sklepach pojawiła się wódka, która ponoć nie szkodzi i nie powoduje bólu głowy. Nazywa się „Biez Pachmielia”, czyli bez kaca.

Sprawą zajęli się chemicy. Przeanalizowali zawartość butelek i uznali, że zawierają dokładnie to samo, co setki innych: ”Wódka bez kaca” to czysty marketing, który nie ma nic wspólnego z życiem. Są prawa przyrody i chemii, których żaden z producentów obejść nie może.

Do akcji włączyli się też prawnicy: Nieprawdziwa informacja na etykietce „Wódki bez kaca” to naruszenie prawa konsumenckiego. Oznacza to, że każdy kogo głowa po spożyciu będzie boleć, ma prawo dochodzić swoich praw w sądzi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Rosja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: