RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włośnica na Mazurach

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

23 osoby, w tym sześcioro dzieci, mogło zarazić się włośnicą po zjedzeniu nieprzebadanego mięsa wieprzowego - informuje reporterka RMF FM. Do zdarzenia doszło w Ełku na Mazurach.

Objawy zatrucia potwierdzono na razie u trzech osób, w tym u jednego dziecka. Chorzy są pod opieką lekarza. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Powiatowy lekarz weterynarii ustalił już, z którego gospodarstwa pochodziły zakażone świnie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: