By uczestniczyć w internetowej fieście wystarczy zalogować się w Second Life i odwiedzić wirtualny Spodek. Tam nastąpi przecięcie wstęgi, koncert i bankiet. O 20.00 zabawa przeniesie się przed Rondo Sztuki, gdzie świat wirtualny zbiegnie się już z rzeczywistością. W tym samym czasie w obu przestrzeniach odbędzie się koncert zespołu „The complainer & the complainers”. Całość przedsięwzięcia zwieńczy pokaz sztucznych ogni oraz pierwszy w historii odlot katowickiego Spodka – całe szczęście wirtualny.
Second Life to wirtualny świat udostępniony publicznie w 2003 roku. W grze zawarte są narzędzia, które umożliwiają użytkownikom gry modyfikacje świata, w którym żyją. Według oficjalnych danych, pod koniec 2007 roku w grze zarejestrowanych było ponad 9 mln graczy.