Wilków wprawdzie przybywa, ale leśnicy zapewniają, że nie ma powodów do obaw. Wilk to bojaźliwe zwierzę i nie odważy się zaatakować człowieka – uspokaja Jakub Siedlecki z nadleśnictwa w Solcu Kujawskim pod Bydgoszczą:
Grzybiarze z okolic Bydgoszczy czują przed wilkami respekt, ale raczej nie boją się ataku. Jak zareagowaliby na niespodziewane spotkanie z drapieżnikiem? Stałabym nieruchomo, żeby poszedł - mówi reporterowi RMF FM Tomaszowi Fenske jedna z grzybiarek:
Leśniczy podkreślają, że duże drapieżniki są w polskich lasach potrzebne, bo w naturalny sposób regulują populację innych zwierząt.