RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wielkie fortuny polskich partii

Publikacja: Czwartek, 20 kwietnia (07:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dlaczego lider SLD wpłacał pieniądze na Samoobronę? Czy to możliwe, że dyrektor I programu telewizji publicznej finansował Platformę Obywatelską? Jak to się stało, że partia, która chce stawać w obronie najbiedniejszych, jest najbogatsza ?

Pytania stawia dziś dziennik "Rzeczpospolita", który dotarł do sprawozdań finansowych największych ugrupowań - raportów, umów, wyciągów bankowych, które odsłaniają partyjne tajemnice.

I tak największymi pieniędzmi dysponuje Samoobrona. Według szacunków "Rzeczpospolitej", na konta ugrupowania Andrzeja Leppera wpłynęło w ubiegłym roku ponad 50 mln zł - każdego dnia 140 tysięcy złotych.

Drugą co do majętności partią w Sejmie jest Platforma Obywatelska - 44 miliony złotych. Niewiele mniejszymi sumami obracają politycy PiS. Partia braci Kaczyńskich zebrała w ubiegłym roku ponad 42 miliony.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: