Hotelarze i właściciele pensjonatów w Karkonoszach zarobią w czasie świąt wielkanocnych wyjątkowo dużo pieniędzy. Zarezerwowanych zostało aż 70 procent miejsc noclegowych. Jest jednak pewien problem - turystom najprawdopodobniej nie dopisze pogoda.

Najtańsze noclegi w Karkonoszach w czasie świąt wielkanocnych kosztowały 35 złotych. To jednak tylko cena za łóżko. Pakiety za nocleg i wielkanocne menu były zdecydowanie droższe - zaczynały się od 70 złotych od osoby.

Synoptycy przewidują, że w święta w Karkonoszach może padać śnieg. Niektóre stoki jeszcze czekają na narciarzy, wiec chętni będą mogli po wielkanocnym śniadaniu spalić trochę kalorii jeżdżąc na nartach.

Niezrażone niezbyt sprzyjającą aurą karkonoskie kurorty przygotowały dla turystów mnóstwo atrakcji. W Karpaczu w Poniedziałek Wielkanocny odbędą się dziewiąte mistrzostwa Polski z Jajem. Będzie gigantyczna jajecznica przygotowana z 2012 jaj i konkurs na najładniejszą pisankę. Nagrodę dostanie też osoba, która przyjedzie do Karpacza z najbardziej odległego od miasteczka miejsca w Polsce.