RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więcej komórek niż Polaków

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rekord pobity - więcej komórek niż Polaków; na statystycznego Kowalskiego przypada już 1,09 telefonu komórkowego. Średnia dla całej Unii Europejskiej to 1,12 komórki na osobę - informuje dziś "Dziennik".

Polacy z każdym miesiącem kupują coraz więcej komórek i coraz dłużej rozmawiają. Liczba mobilnych telefonów przekroczyła już liczbę ludności Polski, dzięki czemu prawie dogoniliśmy pod tym względem starą Unię – donosi gazeta. Jesteśmy tak zapracowani, że rozmowy przez telefon zastąpiły nam spotkania towarzyskie - tłumaczą fenomen eksperci.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce działa już 42 mln telefonów komórkowych. A sieci wciąż wymyślają nowe sposoby na przyciągnięcie klientów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: