RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więcej Brytyjczyków w Afganistanie

Publikacja: Poniedziałek, 26 lutego (17:20) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

1400 dodatkowych żołnierzy brytyjskich pojedzie do Afganistanu - poinformowało ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii. W sumie w Afganistanie będzie stacjonowało 7,7 tys. Brytyjczyków.

Brytyjscy żołnierze będą rozmieszczeni w prowincji Helmand, w regionie o newralgicznym znaczeniu dla zwalczania talibskiej rebelii. Siły NATO w Afganistanie, wspierające rząd prezydenta Hamida Karazja, który objął władzę po obaleniu talibów w końcu 2001 r., liczą obecnie w sumie 30 tys. żołnierzy.

Kilka dni temu premier Tony Blair ujawnił, że Wielka Brytania wkrótce rozpocznie wycofywanie części wojsk z Iraku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: